PU-tehnoloogia

Teenusest

PU – Tehnoloogia põrandate taastamiseks

PU-Coating (ingl. k.) ehk põrandate katmine polüuretaaniga on mõnedes ringkondades saanud nimetuse polüuretaniseerimine, kuid oma uudsuse tõttu pole see väljend just laialdaselt levinud. Lühidalt kirjeldatuna tähendab polüuretaniseerimine uue ja jäädava kattekihi paigaldamist juba olemasolevale elastsele põrandakattele. Selleks võib olla nii pvc, linoleum, vinüül, lvt, kumm või mõni muu sarnane materjal (k.a epoksiid).

Protsessi käigus puhastatakse põrandakate täielikult vahast, värvist ja mustusest. Selleks kasutatakse spetsiaalset polümeeride ja mustuse lahustamiseks loodud puhastuskeemiat ning mehaanilist hõõrumist/karestamist, et tagada PU maksimaalne nakkuvus. Puhastuse intensiivsus valitakse vastavalt põrandakatte vastupidavusele ning asjaolule kas põrand kaetakse toonitud või läbipaistva kaitsekihiga. Aluspinna täielik puhtus on kvaliteetse tulemuse aluseks ning selle saavutamiseks tuleb sageli panustada suur osa kogu töötlemiseks kuluvast ajast.

Käsitööna valmivate põrandate puhul jääb alati võimalus, et põrandakattele võib lenduda asju, mis sinna ei kuulu. Selle ohu minimeerimiseks on oluline eemaldada ruumidest lahtine tolm, karvad, lenduvad esemed, seintelt plakatid, kalendrid jms, mis võivad ruumide tuulutamise käigus põrandale langeda.

Dr. Schutz’i PU tooted on veebaasilised ning kõvenemisprotsess saab alguse alles peale vastavate toodete kokkusegamist. Olenevalt valitud disainist, kantakse PU tooteid põrandakattele kas polüesterrullide, pintsli, pahtlilabida, mustritalla või pritsiga. Lisaks RAL kataloogi alusel toonitavale PU-le on võimalik valida läikeastet, paigaldada eritellimusel print-logosid, värvilisi helbeid, suurendada spetsiaalsete lisanditega kulumiskindlust jpm. Olenevalt valitud lahendusest tuleb sageli kanda põrandakattele mitmeid PU-kihte.

Tööde kiirus sõltub seega aluspinna seisukorrast, ruumide kliimast ja kliendi valikutest. Keskmiselt suudame koos aluspinna puhastusega töödelda ca 100 m² põrandat ühe tööpäeva jooksul. Põrandad saab kasutusele võtta minimaalselt 10 tundi peale viimase kihi paigaldust, kuid oluline on vältida esimestel päevadel inventari lohistamist ja põranda agressiivset kulutamist. PU-tooted on madala (A+) emissiooniga ning ei kujuta ohtu ruumide kasutajate tervisele. Tööde teostamisel võib ruumides levida pesuvahendite ning polüuretaani võrdlemsi nõrk ja spetsiifiline lõhn, mis kaob toote kuivades.

PU EELISED:

 • KIIRUS – 100m² töötlemine võtab aega ca 12h;
 • KULUD – põrandakatte väljavahetamine pole vajalik;
 • DISAIN – PU on toonitav (RAL), lisada saab logosid, helbeid jpm;
 • KESKKONNASÕBRALIK – ei tekita jäätmeid, madal emissioon A+;
 • KIIRE – ruumide kasutamine on piiratud minimaalselt;
 • KULUMISKINDLUS – sobilik kõikidesse ühiskondlikesse ruumidesse;
 • HOOLDUSVABA – PU-ga kaetud põrand ei vaja kunagi vahatamist!;
 • MÄÄRDUMISKINDLUS – mustus ei nakku tugevalt PU pinnaga;
 • UV-KINDLUS – PU ei pleeku akende läheduses;
 • UNIVERSAALSUS – PU sobib enamikele elastsetele põrandakatetele;
 • TASUVUS – märgatav kokkuhoid hoolduskuludelt (vahatamine).
Facebook
Twitter

Comments are closed.